Komunikat Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży

1. Szkoła Animatora

W sobotę, 2 grudnia 2023 r. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” w Płocku rozpoczynamy pierwszą edycję Szkoły Animatora. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą zdobywać wiedzę i doświadczenie, by w przyszłości pomagać duszpasterzom parafii w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. W trakcie trwania zajęć uczestnicy zostaną przygotowani do prowadzenie grup w parafii.

Zajęcia w Szkole Animatora będą odbywały się średnio raz w miesiącu od grudnia 2023 do czerwca 2024 r. Będziemy spotykać się w soboty w godz. 10:00 – 17:00. Pierwsze spotkanie rozpocznie się Mszą święta 2 grudnia o godz. 10:00 w kaplicy MCEW „Studnia”. Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Szymon Stułkowski.

Prosimy, by księża Proboszczowie, po odpowiednim rozeznaniu, zgłaszali kandydatów z parafii do dekanalnego duszpasterza młodzieży. Do uczestnictwa zapraszamy osoby pełnoletnie, które przyjęły sakrament bierzmowania. Zgłoszenia trwają do 20 listopada.

2. Liderzy duszpasterstwa młodzieży

Bardzo proszę Księży Proboszczów, by ze swojej parafii zgłosili dwie osoby (w wieku od 16 do 25 lat) do kontaktu i współpracy z diecezjalnym duszpasterstwem młodzieży. Proszę, by przekazać zgłoszenie do dekanalnego duszpasterza młodzieży w terminie do 31 października podając: imię, nazwisko, wiek, parafię, e-mail i numer telefonu. Po zgłoszeniu chcielibyśmy spotkać się z tymi osobami w rejonach naszej diecezji. Informacja o spotkaniach ukaże się w listopadzie.

Płock, 5 października 2023 r.

ks. Krzysztof Ruciński
diecezjalny duszpasterz młodzieży