Uroczystość Zwiastowania Pańskiego okazją do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

"Myślę, że wszyscy mamy świadomość, że zagrożona jest w Polsce ustawa o obronie życia nienarodzonych. Potrzebna jest nasza mobilizacja, by promować kulturę życia, związaną z troską o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna, codzienna modlitwa w intencji jakiegoś zagrożonego aborcją poczętego dziecka. Niech przykład i wstawiennictwo męczenników z Markowej wspomaga nas w promowaniu cywilizacji życia. Bardzo zachęcam do włączenia się w tę modlitwę szczególnie ludzi młodych, dziewczyny i chłopaków, a także kapłanów. Sam od lat taką modlitwę podejmuję. Uczyńmy to we wszystkich parafiach w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku przypadnie 8 kwietnia, w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia." (List pasterski na Wielki Post 2024 bp. Szymona)

Zrzut Ekranu 2024 04 5 O 13.30.40
foto: youtube.pl/ Fundacja Małych Stópek

8 kwietnia w Zwiastowanie Pańskie w wielu parafiach diecezji płockiej wierni, podczas Eucharystii, podejmą się duchowej adopcji dziecka poczętego. W trzech parafiach w wydarzeniu tym uczestniczyć będą biskupi:

• parafia katedralna, godz. 18.00 - bp Piotr Libera
  • parafia św. M. Kolbego w Płońsku, godz. 18.00 - bp Roman Marcinkowski
  • parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, godz. 18.00 - bp Szymon Stułkowski

Zdecyduj się i Ty!

Więcej informacji o duchowej adopcji można znaleść na stronie Wydziału ds. Rodzin - TUTAJ.

Do dzieła duchowej adopcji zachęcają młodzi z:

Zobacz rolkę!

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży